Binet Destek

#
Banka Adı İban Numarası Şube Adı Şube Kodu Hesap No Otomatik Ödeme Talimatı
Akbank TR120004600120888000198788 Edirne 0120 0198788
Finansbank TR880011100000000049338750 Edirne 220 49338750 Var
Garanti Bankası TR720006200005300006297564 Edirne 053 6297564
Türkiye İş Bankası TR460006400000113030091874 Binevler 1303 91874 Var
Yapı Kredi TR110006701000000095522202 Edirne 168 95522202 Var
Ziraat Bankası TR850001002471701055085001 Selimiye 2471 70105508-5001
PTT --- Edirne --- 11539163
Aşağıdaki bulunan sözleşme ve formlar internet başvuru, geçiş, iptal gibi işlemlerinizde gerekli olan formlardır. Bireysel abonelik için Bireysel Geçiş formu ve Binet Abonelik Sözleşmesini, Kurumsal abonelik için ise aynı şekilde kurumsal geçiş formu ve abonelik sözleşmesini indirmeniz yeterlidir.
Dosya Adı Açıklama Dosya Tipi İndir
Abonelik BİREYSEL GEÇİŞ FORMU
Abonelik KURUMSAL GEÇİŞ FORMU
Sözleşme BİNET ABONELİK SÖZLEŞMESİ

VDSL nedir?
VDSL (Very High-bit-rate Digital Subscriber Line) ADSL e çok benzeyen bu DSL teknolojisi, Telefon ve ISDN servislerinin yanında geliş yönünde 55.2 Mbps, gidiş yönünde 19.2 kbps-2.3 Mbps arası hızlarda çoğul ortam trafiği geçirebilmektedir. VDSL, ADSL’de olduğu gibi frekans bölmeli çoğullama uygulamakta, transmisyon hızları aynı ise simetrik olarak da çalışabilmektedir.

ADSL nedir?
Asymmetric Digital Subscriber Line sözcüklerinin baş harflerinden oluşan ADSL (Asimetrik Sayısal Abone Hattı), mevcut telefonlar için kullanılan bakır teller üzerinden yüksek hızlı veri, ses ve görüntü iletişimini aynı anda sağlayabilen bir modem teknolojisidir.

Fiber nedir?
Fiber optik, temelde bir sinyali iletmek için elektrik yerine ışığı kullanan bir iletim aracıdır. Optik fiberler saf camdan yapılan saç teli kalınlığında uzun ipliklerdir. Bu fiberler yansıtıcı bir kılıfın içine doldurulur, böylece ışık fiberlerin içine hapsedilir. Kablonun en dışı ise koruyucu bir kılıfla kaplanır. Böylece Fiber optik kablolar ile daha uzun mesafelere daha yüksek değerde veri aktarımı ışık hızı diye tabir edilen en yüksek hızla iletilir. Fiber internet, ofisinizden BİNET fiber optik altyapısı sayesinde internete ışık hızıyla bağlanmanızı sağlar. Bakır kablo teknolojisinden farklı olarak, daha çok bilgi daha hızlı bir biçimde aktarılır.

Adil kullanım uygulaması nedir?
Adil kullanım uygulaması, şebeke kaynaklarının tüm kullanıcıların aynı kalitede hizmet alabilmesine imkan sağlamak için devreye alınan bir uygulamadır.
Neden adil kullanım uygulanmaktadır?
Şebeke kaynaklarının en verimli şekilde kullanılmasına ve bu sayede abonelerin internet deneyimlerini en iyi şekilde yaşamalarına imkan tanımak için tasarlanmıştır. Adil kullanım uygulaması, tüm abonelerin interneti kullanmaları durumunda şebeke üzerindeki yoğunluğun dengelenmesi amacıyla uygulanmaktadır.
Adil kullanım uygulamasının içeriği nedir?
ADSL (NET Paketler) ve ULTRANET (16 Mbps'e Kadar) Paketleri için;
Ay içerisindeki veri kullanımı (download) adil kullanım noktasını (NET4, NET6, NET12, ULTRANET5 Paketleri için 25 GB'yi, NETLİMİTSİZ ve ULTRANET LİMİTSİZ Paketi için 50GB'yi) aştığında kullanım hızı 3 Mbps olacak şekilde düşürülecektir. Takip eden aya girildiğinde, internet hizmetinden mevcut erişim hızıyla tekrar yararlanılabilecektir. Bulunulan ay içinde belirtilen adil kullanım noktasının aşılmaması durumunda erişim hızında herhangi bir değişiklik olmayacaktır.
BİNET VDSL2 Paketleri için;
Ay içerisindeki veri kullanımı (download) adil kullanım noktasını (BİNET VDSL2 Paketleri 32 Mbps 10 GB ve Limitsiz için 50 GB'yi, Binet VDSL2 Paketleri 50 Mbps 15 GB ve Limitsiz için 100 GB'yi, Binet VDSL2 Paketleri 100 Mbps 20 GB ve Limitsiz için 100 GB'yi) aştığında kullanım hızı 3 Mbps olacak şekilde düşürülecektir.Takip eden aya girildiğinde, internet hizmetinden mevcut erişim hızıyla tekrar yararlanılabilecektir. Bulunulan ay içinde belirtilen adil kullanım noktasının aşılmaması durumunda erişim hızında herhangi bir değişiklik olmayacaktır.
BİNET FİBERNET Paketleri için;
Adil kullanım uygulaması, o ay içinde belirtilen download miktarının aşılması durumunda uygulanır. O ay içinde bu miktarın aşılmaması durumunda erişim hızınızda herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

Modem Kilit Kaldırma Süreci
Görüşmeniz sonrasında modeminizi ilgili firmanın teknik servisine gönderilmesi gerekirse firmanın anlaşmalı kargo firmasını kullanarak ücretsiz olarak gönderim yapabilirsiniz. Gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından modeminiz belirtmiş olduğunuz adrese yine ücretsiz olarak gönderilecektir.

Güvenli İnternet Hizmeti Nedir?
İnternetin toplumumuzda daha yaygın ve bilinçli kullanılmasına katkı sağlamak amacıyla başlatılan Güvenli İnternet Hizmeti ilk zamanlarda yapılan olumsuz propagandaların etkisini kolayca üzerinden atarak hızla kullanılmaya başlandı.
22 Kasım 2011 de hayata geçirilen proje ile dileyen İnternet kullanıcıları bu hizmetten yararlanmaya başladı. Sayıları bir buçuk milyona yaklaşan abonelerden çok sayıda teşekkür mesajları gelmeye başladı. Özellikle ailelerin tercih ettiği bu alternatif hizmete iş çevrelerinin de bankacılık gibi işlemlerde güvenli internet ortamı sunması nedeniyle tercih ettiği görülmektedir. Güvenli İnternet Hizmeti, çocukların ve gençlerin İnternet üzerindeki bilgi kirliliğinden ve zararlı içeriklerden korunmaları amacıyla ortaya çıkmış ve Türkiye’de en çok önemsenmesi gereken projelerdendir. Güvenli İnternet Hizmetine ilişkin düzenleme yapılırken, İnternet kullanıcılarının Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna ilettikleri talepler ve şikâyetler dikkate alınmıştır. İlgili İşletmecilerle yapılan teknik çalışmalar sonucunda 24 Ağustos 2011 tarihinde “İnternet’in Güvenli Kullanımına İlişkin Usul ve Esaslar” Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu tarafından belirlenerek yayımlanmıştır.
İnternet kullanımının ülkemizde yaygınlaşması ve çocuklarımızın evden bağlanmalarının yanı sıra mobil internet ile de bağlantı kurdukları gözetildiğinde bu şekildeki bir alternatif hizmetin gerekli olduğu aşikardır. Bu hizmetin en önemli özelliği ise demokratik teamüller gözetilerek dünya uygulamaları paralelinde tamamen tercihe bağlı ve ücretsiz olmasıdır. Hizmetin önemi kullanıldıkça daha da çok anlaşılacaktır.
Güvenli İnternet Hizmetinin alt yapısı Erişim Sağlayıcılar tarafından oluşturulmaktadır. GİH tamamen isteğe bağlıdır ve Hizmeti talep edecek aboneler isteklerini internet servis sağlayıcılarına bildireceklerdir. Hiçbir talepte bulunmazlarsa mevcut internetlerini kullanmaya devam edecekler ve hizmetten memnun kalmamaları durumunda Güvenli İnternet Hizmeti almayı kesebileceklerdir.
Güvenli internet Hizmetinde çocuk ve aile profili olmak üzere iki profil mevcuttur. Aboneler diledikleri an internet servis sağlayıcılarından temin ettikleri kullanıcı adı ve şifre ile profiller arasında geçiş yapabileceklerdir.
Bu alternatif hizmet, İnternet kullanıcıların özgürlüklerini desteklemekte, mevcut uygulama yanında tüketicilerin isteklerine yönelik aile ve çocuk başlıklarıyla iki ürün daha sunan uygulamadır.
SEÇMEK ÖZGÜRLÜKTÜR sloganı ile tanıtılan GİH’in avantajlarına kısaca bakacak olursak:
Güvenli İnternet Hizmeti (GİH)® * Bireysel abonelere İnternet servis sağlayıcıları tarafından ÜCRETSİZ olarak sunulan ve İnternetteki muhtemel zararlı içeriklerden sizi ve ailenizi koruyan alternatif bir İnternet erişim hizmetidir. * KOLAYDIR ve bilgisayarınıza program kurmanıza gerek yoktur. * Aile Profili ve Çocuk Profili olmak üzere iki alternatif sunar. * İnternet servis sağlayıcısıyla iletişime geçerek istendiğinde Güvenli İnternet Hizmeti alınabilir, istendiğinde profil değiştirilebilir, istendiğinde ise bu hizmetten vazgeçilebilir. * Çocuk ve Aile Profilleri ortalama İnternet kullanıcısının tüm gereksinimlerini karşılamaktadır.
KİMLER YARARLANABİLİR?
Güvenli İnternet Hizmetinden tüm İnternet aboneleri yararlanabilirler.
Güvenli İnternet Hizmeti almak için İnternet Servis Sağlayıcınızın İnternet sitesi üzerinden işlem yapabilir ya da servis sağlayıcınıza telefon edebilirsiniz. Aynı yolla, istediğiniz zaman, ücretsiz olarak profilinizi değiştirebilir ya da hizmet almayı bırakabilirsiniz.
Güvenli İnternetin toplumun ihtiyacı gözetilerek hazırlanan en önemli sosyal projelerden biri olduğu vurgusuyla destek ve eleştirilerinizi www.guvenlinet.org.tr adresinden gönderebilirsiniz.

Aşağıda bulunan yazılımlar bazı modemlerde bulunan "@ttnet" şeklindeki kullanıcı adı kilitleri içindir. Yazılımları Modeminizin web arayüzündeki Yazılım güncelleme seçeneğinden güncelleyebilirsiniz. Aşağıda olmayan modem marka ve modelleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Dosya Adı Açıklama Dosya Tipi İndir
Yazılım Airties RT-104TT
Yazılım Airties RT-206v1TT
Yazılım Airties RT-206v2TT
Yazılım Airties RT-206v3TT
Yazılım Airties RT-206v4TT
Yazılım Airties WAV-275v2TT
Yazılım Airties RT-103TT
Yazılım Airties RT-205TT
Yazılım Airties RT-212TT
Zyxel FTP Zyxel Modem Yazılımları

Hız testi uygulaması ile ADSL, VDSL2 ve Fiber internet hızınızı kolaylıkla test edebilirsiniz.

Not: Hız testi uygulamasını çalıştırmadan önce sayfanın altında bulunan kontrollerin yapıldığından emin olmanızı rica ederiz.

Hız testi sadece masaüstü veya dizüstü bilgisayarınız ile modeme kablolu bağlı iken yapılabilir.

  • ‍Yapılacak test bilgisinin doğruluğu açısından modeminiz ile bilgisayar arasındaki bağlantının ethernet portu üzerinden kablolu olarak bağlı olması gerekmektedir. Kablosuz ağ üzerinden yapılan testler kablosuz bağlantı sinyal gücüne ve çevresel şartlara bağlı olarak hatalı sonuçlar vermektedir.
  • Hız Testi sayfası haricinde açıkta olan tüm web sayfalarınızı veya tarayıcıda açık olan sekmeleri kapatmanız gerekmektedir.
  • ‍Bilgisayarınızda çalışan hız testinizi etkileyecek program ve uygulamaların kapalı olduğunan emin olunuz.
  • ‍Hız testinizin yapıldığı bilgisayar dışında modeminize bağlı ikinci bir bilgisayar veya cihazın bağlı olmaması gerekmektedir.

Hemen Başvur, Seni Arayalım!..

Yüksek ve sürekli değişen internet faturalarından sıkıldınız mı? Binet sizlere sürekli aynı ve değişmeyen fatura tutarı garantisi sunmaktadır. Ayrıca VDSL ve Fiber internet alt yapısının olduğu bölgelerde sizlere çok daha uygun fiyatlara daha hızlı bir internet hizmeti sunmaktadır. Firmamızda diğer Servis Sağlayıcı firmalar gibi Türk Telekom Alt yapısı kullandığı için oluşabilecek arızalarda müşterilerinin mağdur olmaması için an ve an arıza takibi yapmak ile birlikte arızanın biran önce çözümlene bilmesi için tüm gereken bildirimleri zamanında yapmaktadır.

kotasız internet